Polish English French German Italian

26.05.2024r. - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Ogłoszenia parafialne

1. W poniedziałek 27.05. o godz. 19.00 przy kapliczce w Więzownie odbędzie się uroczyste nabożeństwo majowe z ok Dnia Matki.

2. Chorych z sakramentami św. będę odwiedzał w najbliższą środę 29.05.

3. W czwartek (30.05.) obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w Byszewie będą o godz. 8.00 i 12.00. Po Mszy św. o godz. 12.00 procesja z Najświętszym Sakramentem w Byszewie będzie przebiegała wzdłuż Drogi Krzyżowej. Przypominam, że uroczystość Bożego Ciała jest świętem nakazanym i katolicy w tym dniu uczestniczą obowiązkowo nie tylko w procesji eucharystycznej ale również we Mszy św. O przygotowanie ołtarzy poproszę: na bramie cmentarnej – mieszkańców Skarbiewa, przy IV stacji Drogi Krzyżowej – mieszkańców Salna, pomiędzy VIII i IX stacją Drogi Krzyżowej – mieszkańców Gogolinka, na schodach pomiędzy XIII i XIV stacją Drogi Krzyżowej mieszkańców Więzowna.

4. W Buszkowie Msza św. w Boże Ciało będzie o godz. 9.30.

5. Procesje eucharystyczne w oktawie uroczystości Bożego Ciała będą podczas Mszy św. wieczornych codziennie przez cały tydzień do czwartku 6.06. (Podczas oktawy Msze św. w dni powszednie w Buszkowie będą 15 min. później).