Polish English French German Italian

3.12.2023r. - I niedziela adwentu

Ogłoszenia parafialne

1. Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Przygotowujemy się do tego przyjścia między innymi przez Msze św. roratnie. Zapraszam wszystkie dzieci i dorosłych na roraty w Byszewie codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Młodzież do bierzmowania uczestniczy w roratach obowiązkowo w każdy czwartek w Byszewie, a dzieci przygotowujące się do I Komunii św. powinny uczestniczyć w roratach przynajmniej dwa razy w tygodniu. W Buszkowie roraty zgodnie z zamówionymi intencjami o godz. 18.30. Tradycyjnie proszę dzieci o przygotowanie serduszek z wykonanymi dobrymi uczynkami.
2. Zelatorów Róż Różańcowych zapraszam do zakrystii po odbiór intencji różańcowych na przyszły rok.
3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 – w tym czasie będzie również okazja do spowiedzi św.
4. W piątek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zachęcam wszystkich do udziału w tym dniu w Mszach św. roratnich. W Byszewie pół godz. przed Mszą św. odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Oprócz tego od godz. 12.00 do 13.00 zgodnie z objawieniami Matki Bożej w Montichiari przeżywać będziemy tzw. godzinę łaski. W tym czasie kościół będzie otwarty – zachęcam do prywatnej modlitwy i adoracji Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 będą miały swoje comiesięczne spotkanie. W tym dniu poświęcimy medaliki.
6. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na inwestycje parafialne.
7. Zapraszam do zakrystii po pobłogosławione opłatki na wieczerzę wigilijną.
8. Od przyszłej niedzieli, po każdej Mszy św.  będzie można nabyć świece Caritas w cenie 10 zł.
9. Wychodząc z kościoła można nabyć szczególną cegiełkę na renowację naszego kościoła – symboliczny słoik miodu w cenie nie niższej niż 20 zł.